Dagö Gold

Dagö Gold kaubamärk sai alguse aastal 2022, kui alustasime ettevõttes Metsarahu OÜ mee tootmisega. Tegemist on väikese pereettevõttega. Mesi on korjatud meie usinate mesilaste poolt puhtast Hiiumaa loodusest. Tarud asuvad mitmel pool Hiiumaal ja kõik korjealad on mahedad. Kuna meil ei ole monokultuure väga palju ja aktiivpõllumajandust, on meie mesi väga aromaatne ja põhiliselt pärit metsaõitelt.

Mett pakendame erineva suurusega pakenditesse ja lisaks on meie valikus ostjate poolt väga hinnatud kreemjas mesi. Kreemjas mesi saadakse tavalise mee pikaajalisel segamisel jahedas ruumis. Tegemist on pika protsessiga, kus nädal aega mett segatakse teatud intervallidega ja lõhutakse ära need kristallid, mis ikka mees tekivad jahedas ruumis hoidmisel. Saamegi väga kreemise mee, mis ei kristalliseeru ka külmas ja mida on väga hea saiale määrida.

Üks meie erilisi tooteid, mida kliendid väga hindavad tavalise mee kõrval, on suiramesi. Suir on nö mesilase leib ja mida mesilased oma beebidele toiduks annavad, et nad hästi kasvaksid. Ikka jääb veidi seda ka kärgedesse kus ka mesi on ja et me ei taha ühtegi head asja raisku lasta, pressime selle koos meega kärjest välja ja pakendame eraldi tootena purki. Suiramesi on väga suur valguallikas ja seda enne magama minekut ei tohiks tarbida. Sisaldab lisaks väga erinevaid vitamiine.

Hindame väga Hiiumaa puhast loodust ja jätkame esivanemate poolt alustatut. Meie peres on mesilasi peetud oma tarbeks juba vanavanematest saati. Tahame neid puhtaid maitseid ja lapsepõlveelamusi jagada ka kõigi teistega. Roheline märk on meie jaoks kui kvaliteedimärk.

Edasimüüjad

Tooteid leiab Hiiumaa Coop-i Käina, Tormi kauplustest, erinevatest muuseumidest, Orjaku külamajast, Tuuletornist, Hiiu Õlle Kojast Kassaris.