Hiiu Jähu

Hiiu Jähu kaubamärgi all tegutsevad noored talupidajad Marys ja Even, kes kasvatavad Hiiumaal maheteravilja ning jahvatavad sellest oma kiviveskis erinevaid jahutooteid. Valikus on nisu- ja rukkitooted alates püülist kuni manna ja täisterajahudeni ning klientide soovil valmistatakse ka erijahvatusi. Uuel hooajal lisanduvad sortimenti mitmed kaera- ja odrajahud ning poeriiulitelt saab leida ka hiiumaiseid mahetatra, -kanepi, -läätse ning -kikerhernetooteid.

Peame väga oluliseks hiiumaise mahetoodangu väärindamist ning selle värskust kliendini jõudmisel – eile jahvatatud jahu on poelettidel saadaval juba täna!

Ainulaadsed Hiiumaal

Oleme Hiiumaa turul ainsad, kes pakuvad kohalikke jahutooteid ning oleme seadnud eesmärgiks kasvatada kogu tootmiseks vajaminev teravili ise. Jahupakki käes hoides teame me täpselt öelda, milliselt meie põllult see teravili pärit on.

Hiiu Jähu tooteid eelistavad kindlasti kliendid, kes väärtustavad kohalikku ja mahepõllumajanduslikult kasvanud toodangut ning püüavad oma igapäevaelus teha tervislikumaid valikuid.

Hiiu Jähu mahejahutooted eristuvad poelettidel leiduvatest tavajahudest selle poolest, et ei sisalda ühtegi lisa- ega säilitusainet ning täisterajahude puhul jõuab kogu viljatera oma headuses pakki ilma, et sealt oleks midagi ära võetud. Mahejahud on oma värvilt natuke tumedamad, sest maheviljatera ümber oleva kesta osakaal on suurem, kuid see-eest sisaldavad nad ohtrasti kõiksugu kasulikke mineraale ja kiudaineid.

Põneva faktina tooksime esile selle, et pudrumaterjalina tuntud mannad sobivad väga hästi ka kotlettide, snitšlite, köögiviljade ja muude soolaste roogade paneerimiseks ja praadimiseks. Manna annab ka suvise purukoogi põhjale mõnusa teralise krõmpsu ning Hiiu Jähu nisumannast mannavaht on midagi täiesti teismoodi, kui see, millega inimesed harjunud on. Katsetamist väärt igal juhul!