Hiiu Villa lõng ja kudumid

Hiiu Vill on pika ajalooga pereettevõte, mis tegutseb juba aastast 1992. Kõik tooted valmivad algusest lõpuni Hiiumaal, Vaemla villavabrikus. Lammaste pehmest villast toodetakse lõnga ajaloolistel, üle 120-aasta vanustel masinatel.

Ettevõte tegutseb ka töötava muuseumina, seega on külastajatel võimalik ise ajaloolist tootmisprotsessi näha. Vabriku külastamine on külastajatele tasuta. Samas majas asub ka pood, kust saab erinevaid tooteid osta.

Tooted

Naturaalvärvides lõngast kootakse villavabrikus valmis ka soojad ning minimalistliku disainiga kudumid. Ettevõtte eesmärgiks on valmistada kudumeid ilma tootmisjääkideta, üksikute mudelite valmistamisel siiski tekib vähesel määral tootmisjääke, kuid ka nendest meisterdatakse väikesed villahiired. Tootevalikust leiab erinevaid tooteid alustades sussides, villastest sokkides ja kinnastest kuni kampsunite ja mantliteni välja. Eraldi suuruseid on nii lastele, naistele kui ka meestele.

Miks kanda lambavillast tooteid?

Lambavillast kudumid on soojad, hingavad ja vett hülgavad, seetõttu on võimalik neid kanda igal aastaajal, villase kampsuni kandmiseks ei ole tingimata vaja külma pakaselist ilma. Jahedatel suveõhtutel on lambavillast mantel asendamatu kaaslane. Kui aga ilmad talvel külmaks kisuvad, on villase kampsuniga alati kõige soojem ja mõnusam.

Kõik Hiiu Villa tooted kannavad Hiiumaa rohelist märki ning neid on võimalik omale soetada villavabriku kauplusest või ettevõtte kodulehelt.