Hea kingitus isale – ideid Hiiumaalt

Isale kingituse tegemine võib mõnikord olla päris suur väljakutse. Tavaliselt tekib kingituse vajadus just isadepäeval, sünnipäeval ja ka jõuludel. Anname teile mõned head ideed, et milline siis võiks see õige kingitus isale olla. Hiiumaa rohelise märgiga on tunnustatud mitmeid häid tooteid, mis isale erinevaks tähtpäevaks võiks sobida. See tähendab, et neid tooteid ostes toetate te kohalike ettevõtjaid, kes toimetavad keskkonnasäästlikult ning kannavad edasi Hiiumaa traditsioone.

Omapärane kingitus isadepäevaks

Isadepäev on iga aasta novembri teisel pühapäeval. Paljud mehed on suured kalastajad ning meresõbrad. Kui kalastamine ise huvi ei paku, siis kala söömine meeldib kindlasti. Siit ka hea idee – kingikotti võiks koosneda kolmest komponendist, mis moodustavad mõnusa terviku: 

  1. Iidlase maiuse kuivatatud kalafileetooteid. Valikust leiab nii haugi, ahvena, säina ja kiisa fileed. 
  2. Teise ideena võiks pakki panna mõne Hiiuhoolduse mereteemalise käsitööseebi. Paneb ju kuivatatud kala söömine käed lõhnama. Samas sarjas on Hiiuihuhooldusel ka kreeme ja muid tooteid. 
  3. Viimasena soovitame osta Hiiumaa pagari leiva, mis käsitööna siin valminud ja väga maitsev.

Jõuludeks

Talvine aeg on ikka külm aeg ning seetõttu tekib vajadus soojemate riiete järgi. Hiiumaa üks tuntumaid turismiatraktsioone Hiiu Vill müüb enda mõnusaid villatooteid ka läbi veebi. Seega on hea kingitus isale näiteks Hiiu villa käpikud või hea soe kampsun. Tegelikult on lambavillast kudumid soojad, hingavad ja vett hülgavad ning seetõttu saab neid kanda igal aastaajal.

Sünnipäevaks kingi elamusi

Isa sünnipäev on tavaliselt kõige tähtsam päev kui vaja on head kinki. Soovitame kinkida elamusi. Hea mõte võib olla näiteks pääse Hiiu Folgile. Isale võib kinkida ka majutuse Põhja Tooma puhkemajas. Tegemist on meie ainukese majutusasutusega Hiiumaal, kes pälvinud Hiiumaa rohelise märgise. Teine majutuskoht on Hõbekala külalistemaja, kus saab nautida ka häid kalaroogasid.

Hõbekala külalistemaja